Potvrzeno! Výzkumy ukázaly, že neexistují žádné fyzické důkazy existence G-bodu

single-image

Tato zprava je úlevou pro každého, komu se nedařilo najít záhadný bod G – vědci tvrdí, že legendární citlivá oblast nemusí ve skutečnosti vůbec existovat. Informuje o tom Mirror.

Dřív lékaři tvrdili, že ženy mohou zažívat vzrušující orgasmy tím, že stimulují citlivé místo uvnitř jejich vagíny. Oblast 2 cm x 1,5 cm je pojmenována po německém gynekologovi Ernstovi Gräfenbergovi, který její existenci v roce 1950 jako první odhalil. Poznamenal, že je obzvláště citlivá na dotek, což se poté stalo zdrojem pověstí, že je ženským tajemstvím.

Ale výzkumníci z nemocnice Austin v Melbourne v Austrálii říkají, že se jim nepodařilo najít „anatomickou strukturu“, která by odpovídala tomuto popisu. G-bod je údajně malá oblast koncentrace nervových zakončení, které jsou schopny poskytnout intenzivní potěšení. Studie nenalezla žádné fyzické důkazy o existenci této oblasti.

Vědci zkoumali těla 13 žen ve věku 32 až 97 let a nalezli pouze vaginální stěnu a uretru v údajné zóně G.

Vedoucí studie Dr. Nathan Hoag řekl, že je pravděpodobné, že „příjemné pocity“, které stimuluje oblast, jsou způsobeny blízkostí ke klitorisu.

Základním zjištěním z těchto studií je to, že G-bod v jeho podobě, který původně pozoroval Gräfenberg a následně ho popularizoval, neexistuje jako anatomický prvek,“ dodal.

Vědci označili citlivou oblast G-bodu v roce 1981. Expertka Rebeka Dakinová řekla The Sun: „Vědci možná nenašli důkaz o existence G-bodu, ale já nepochybuji, že existuje.“

„Zeptejte se kterékoliv ženy a také vám řekne, že badatelé se mýlí,“ dodala.

Zdroj: 1

loading...