Přírodní kryty na mobil, z kterých budete mít dobrý pocit

single-image

Když světlo světa spatřily první iPhony a následně i další chytré telefony, málokdo byl zvyklý dávat si na přístroj kryt, případně i ochranu na přední displej. Z klasických tlačítkových telefonů, které leckdy přežili pád z několikametrové výšky, na to člověk nebyl zvyklý. Postupně ale lidé pochopili, že kryt je na smartphonech docela důležitým příslušenstvím, stejně jako tvrzené sklo na displej, nebo samolepící ochranná fólie.

Bohužel, stejně jako telefony, i kryty jsou většinou vyráběny z materiálů, které se jen těžko recyklují. Na světě se dokonce během jednoho roku prodá kolem jedné miliardy krytů na mobil. Pokud máte kladný vztah k přírodě a je vaším cílem v životě vytvářet co nejméně odpadu, určitě byste na to měli myslet i při koupi krytu.

Dřevěný kryt na mobil

Pokud jste rádi ve spojení s přírodou a chození do lesa je pro vás tak trochu drogou, určitě vás potěší dřevěné kryty na mobil. Vypadají úžasně a jsou příjemné na omak. Neopakovatelnou strukturu dřeva budete cítit při každém dotyku. Na výběr většinou máte z několika druhů dřeva – dub, olše, buk… Některé firmy se soustředí na výrobu z přírodního bambusu nebo korku. Často máte možnost doplatit si a nechat si na zadní stranu vygravírovat nějaký originální obrázek. Takovýto kryt už z ruky nepustíte, Může být i originálním dárkem pro vaše blízké.

Dřevěné kryty jsou nádherné a poslouží jako originální dárek. Zdroj: Etuo.cz

Bohužel dřevěné kryty většinou mají po okrajích plast, díky kterému bude telefon v krytu pevně a bezpečně uchycen. Dřevo je tedy většinou jen na zadní straně.

Kompostovatelné kryty na mobil

V posledních dvou letech se na trhu s kryty na mobil vyrojila spousta firem, které nabízí kryty na mobil, které se po použití jednoduše hodí do kompostu. Jak už bylo zmíněno výše, plastové obaly na mobil jsou totiž velkým problémem pro životní prostředí. Není možné je recyklovat a ve velkém množství se vyhazují dokonce i nové nepoužité obaly, které už nejsou vhodné pro aktuální modely. 

Eco obaly z přírodních materiálů jsou krásné, flexibilní a šetrné k přírodě. Zdroj: Unsplash.com

Kompostovatelné kryty na mobil zato vznikají slisováním přírodního materiálu a je možné je koupit třeba i s potiskem. Jejich výroba a složení se liší firmu od firmu, a tudíž i jejich cena. I přesto, že jsou vyrobeny z rostlinného materiálu, pouzdra jsou odolná, flexibilní, 100% kompostovatelná a vypadají nádherně. 

Kvalitní obaly déle vydrží

Pokud kupujete obal, vždy si zjistěte výrobce, z čeho je obal vyroben a zda je možné jej recyklovat. Pokud nedáte dopustit na klasické silikonové obaly, určitě si aspoň vyberte kvalitní verzi. Originální kryty jsou většinou dražší, ale mnohem déle vydrží. Silikonový kryt za pár euro se docela brzo začne rozpadávat. Kvalitní silikon sice možná zežloutne, ale na druhou stranu stále drží a plní svoji funkci. I výběrem kvalitních výrobků od osvědčených výrobců budete šetřit naší planetu.

Komerční sdělení.

loading...