Získat dvojnásobek za 3 měsíce? S kryptoměnami je to možné

single-image

Fenomén zpočátku označovaný jako virtuální tulipmánie si vydobyl místo na slunci a není možné jej nadále přehlížet. A to jsme teprve na začátku. (Foto: Shutterstock)

Kryptoměny jsou s námi již několik let a mají obrovský potenciál do budoucna.  Jejich ambicí není nic menšího než zcela nahradit stávající platební systém a fiat měny. Cíl je to vskutku velký.

Pokud se jim to podaří, máte dnes možnost nakoupit za nízkou cenu a v budoucnu prodávat se zhodnocením ve stovkách nebo v tisících procent. Ve chvíli, kdy se kryptoměny začnou masově využívat po celém světě, jejich cena poroste. A právě na tuto chvíli spousta lidí čeká.

Co jsou kryptoměny?

Kryptoměny jsou mimo jiné digitálním platidlem. Nemůžeme je označit za peníze, ale funkci peněz plní, jelikož jsou prostředkem směny. Lidé si za ně mohou nakoupit zboží, uložit je na účtech nebo s nimi obchodovat a vydělávat na růstu či poklesu kurzu.

Existují jen jako informace v blockchainu, což si představte jako evidenci, účetní knihu, která má informace o transakcích. Tato evidence není pod správou žádné centrální autority. Nikdo nemůže ovlivnit kurz, padělat měnu nebo ji znehodnotit inflací.

Cena kryptoměny se odvíjí od poptávky a nabídky na trhu. Vždy existuje osoba, která nakupuje a osoba, která prodává.

Kryptoměny umožňují relativní anonymní držení bohatství a platby napříč kontinenty v několika minutách.

Potenciál kryptoměn

U většiny kryptoměn sledujeme v posledních letech trvalý růst kurzu, a ačkoliv na trhu panuje vysoká volatilita, předpokládá se do budoucna další zvýšení ceny. Proč?

Konkrétně u Bitcoinu je to dáno tím, že existuje omezené množství bitcoinů a rok od roku se zpomaluje jeho těžba. Je to signál pro investory, že při nákupu za dnešní ceny mohou získat  zhodnocení v budoucnu. Samořejmě ale úspěch v minulosti nezaručuje úspěch v budoucnosti. Rozhodně ale není na investování do kryptoměn pozdě. Právě naopak.

K růstu hodnoty přispívá i zájem uživatelů a to, že Bitcoin jako platidlo začíná akceptovat stále více obchodníků. Bitcoin je jako měna velmi atraktivní, umožňuje transakce napříč kontinenty do několika málo minut bez ohledu na státní svátky nebo víkendy. Nečeká vás s ním žádné placení vysokých bankovních poplatků a transakce neprobíhá pod vaším jménem.

Nikdo nemá kopii a seznam vašich nákupních zvyklostí a kontrolu nad vaší útratou.

Bitcoin proniká k běžným občanům

Ačkoliv už dnes většina lidí o Bitcoinu (BTC) slyšela, stále je jen málo těch, kteří jej vlastní, používají pro platby nebo s ním obchodují.

Tím se otevírá velký prostor pro nové investory. V posledních letech dochází ve světě kryptoměn k atraktivním inovacím, zvyšuje se bezpečnost, zrychlují se transakce, otevírají se nové možnosti pro obchodování.

Možná jsme na počátku zcela nové éry, kdy se začínají bořit pravidla finančního světa, na který neustále útočí zvyšování objemu peněz a s tím spojený růst inflace.

Kryptoměny už udělaly milionáře z mnoha lidí, třeba je mezi nimi místo i pro vás. Nakoupit Bitcoin, Litecoin nebo Ethereum je poměrně snadné. Méně snadné je udržet rozvahu a obrnit se trpělivostí, když čelíte ztrátám při náhlém poklesu kurzu. Více o BTC se dočtete zde.

Vysoké zisky i vysoké ztráty

Dnes máme stovky různých kryptoměn a každá je odlišná. I za jeden den můžete získat 20 nebo 30 procent vkladu. Dnes může být cena za 1 bitcoin 230 000 Kč a zítra 350 000 Kč. A právě na těchto pohybech je možné vydělat peníze.

S menší investicí si můžete dovolit i sázku do loterie a nakoupit méně známe kryptoměny a čekat, co přinese jejich budoucnost.

Svět kryptoměn je stále velkou neznámou, proto nikdy nevkládejte větší sumu než tu, co můžete ztratit. Zajímá vás, jak začít investovat do kryptoměn? Zde naleznete další podstatné informace.

Autor: Redakce

 

loading...