Šokující informace Andreje Babiše o Vrběticích v pořadu OVM v roce 2014, majitel zbrojařské firmy navštívil večer před výbuchem sklad, druhý den došlo k explozi a zahynuli dva lidé

single-image

Skandál s nebezpečnou zpravodajskou hrou rozehranou vládou České republiky proti Ruské federaci začíná dostávat obrovské trhliny v oficiální teorii, která se začíná hroutit jako domeček z karet. Tvrzení Andreje Babiše a Jana Hamáčka na tiskové konferenci v sobotu večer, že za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 stoji dva údajní agenti ruské vojenské rozvědky GRU Anatolij Vladimirovič Čepiga a Alexandr Jevgenějevič Miškin, se ve světle nových výbušných informací jeví jako zcela vyfabulované. (Foto: OVM)

Příběh o tom, že má jít o ty samé agenty, kteří prý spáchali útok novičokem v roce 2018 na Sergeje Skripala v britském Salisbury, je doslova jako vytržený z nějakého hollywoodského filmu o dvou packalech, kteří se neúspěšně pokusili otrávit Sergeje Skripala, a rovněž se pokusili zničit zásilku zbraní mířící na Ukrajinu, ale přes Bulharsko. Oklikou. A bomba prý měla bouchnout až v Bulharsku, ale bouchlo to už ve Vrběticích. Tuhle bizarní teorií jako první publikoval server Zdeňka Bakaly Respekt a za článkem [1] stojí Ondřej Kundra a Jaroslav Spurný. Odvolávají se na policejní zdroje okolo vyšetřování.

Jenže, tyto mediální informace mají jednu drobnou chybu. Není v nich poskytnut prostor pro vyjádření hlavního aktéra, tedy společnosti IMEX Group, která měla sklady v pronájmu od Ministerstva obrany, konkrétně od Vojenského technického ústavu (VTÚ) za 10 milionů korun ročně. V článku v Respektu vůbec není daný prostor pro vyjádření té hlavní straně samotné kauzy. A tak místo Respektu to udělal Deník.cz a obrátil se na právního zástupce společnosti IMEX Group, na advokáta JUDr. Radka Ondruše, který společnost zastupuje.

Právní zástupce IMEX Group vyhodil oficiální příběh Babiše a Hamáčka do povětří, firma v rozhodném období nikdy nepozvala do skladů dva návštěvníky s ruskými jmény, v životě o nich neslyšela

A právě pan doktor vnesl do celého případu trochu světla, které ovšem zásadním a šokujícím způsobem rozvrací oficiální teorii, která zazněla v sobotu na tiskové konferenci vlády. Advokát totiž vysvětlil [2], jakým způsobem byl řízen režim v celém areálu a firma IMEX Group vůbec neměla pod kontrolou ověřování identit, ostrahu areálu, a to je naprostý šok, o kterém možná dosud veřejnost neví. Ostrahu zajišťovala Armáda České republiky (AČR), konkrétně její pobočka Vojenský technický ústav (VÚT), která kontrolovala veškeré vstupy do areálu, kontrolovala osoby, kontrolovala jejich oprávnění a identity. A tady přichází druhý šok.

Advokát se důrazně pro Deník.cz ohradil, že zmíněná krycí jména obou údajných agentů, tedy krycí jména Alexander Petrov a Ruslan Boširov, společnosti IMEX Group nic neříkají, a tato jména se nenachází v seznamu návštěv jejich skladů v rozhodném období, tedy od října do prosince 2014. Pokud by se tyto osoby chtěly podívat do skladů IEMX Group, musely by splnit dvě podmínky. Nejprve by se musely objednat emailem u společnosti IMEX Group, která by potom tuto informaci předala vojenské ostraze areálu pod dikcí VTÚ.

Celý areál hlídá Armáda ČR a dovnitř vpouští jen lidi na pozvánky obdržené emailem od firem, které mají v areálu sklady. Jak se tam mohli dostat dva agenti GRU, když majitel skladu je nikdy nepozval?

A jakmile by se osoby dostavily na bránu, vojáci AČR by zkontrolovali jejich totožnosti a porovnali by je se seznamem dopředu ohlášených návštěv, který byl zaslán od společnosti IMEX Group. Nepozvaná osoba se do areálu nemůže dostat. Tedy lépe řečeno, hlídka AČR by to neměla dovolit. Jenže, podle slov advokáta Radka Ondruše osoby těchto jmen, tedy ať už pravých nebo těch falešných, nikdy nebyly u společnosti IMEX Group hlášeny k návštěvě. Jak by se proboha potom mohli tito dva lidé do areálu dostat? Co je to za nesmysl? Článek jsme přeposlali ruským médiím i s překladem, aby mohli rozklíčovat tuto nebezpečnou zpravodajskou hru. A to zdaleka není všechno.

VIDEO: Andrej Babiš jako ministr financí v roce 2014 v pořadu OVM odhalil zásadní indicii, kdo navštívil sklad v předvečer první smrtící exploze. A Rusové to rozhodně nebyli…

Představte si, že dnešní premiér ČR Andrej Babiš před 7 lety odpálil na České televizi neuvěřitelnou informační bombu. Celé se to odehrálo 7. prosince 2014 v pořadu Otázky Václava Moravce [3], kde Andrej Babiš v roli tehdejšího ministra financí ve vládě Bohuslava Sobotky reagoval na dotaz moderátora ohledně Vrbětic. A věřte nebo ne, ale Andrej Babiš v reakci na dotaz uvedl, že večer před prvním výbuchem navštívil zmíněný sklad majitel společnosti IMEX Group. A hned druhý den došlo k explozi, při níž zahynuli dva zaměstnanci.

Andrej Babiš označil firmu za neprůhlednou, přičemž firmě už jedna zásilka munice v minulosti explodovala v Bulharsku, společnost prý nekomunikuje. A tady je dobré si dát věci do souvislostí. Advokát Radek Ondruš pro Deník.cz uvedl, že společnost IMEX Group měla v rozhodném období ve skladu pouze jednu hlášenou návštěvu, měla to být návštěva inspektorů, jenže ta se nakonec neuskutečnila. Advokát doslova pro Deník.cz uvedl následující:

„Povolení ke vstupu do areálu tedy nevystavuje Společnost Imex, ale VTÚ jako majitel skladů. V rozhodné době byla společnosti Imex Group ohlášena ze strany obchodního partnera jedna návštěva inspektorů, ta se však neuskutečnila. Jména, která jsou uváděna, nejsou Společnosti Imex Group známa, zdůraznil Radek Ondruš.

Podle něj také společnost Imex Group neví, o jakém zmiňovaném e-mailu (pozn. v článku Respektu) se mluví a proto se k němu nemůže vyjádřit.

„Společnost však s VTÚ komunikuje elektronicky, vždy cestou elektronické adresy firmy,“ připomněl zástupce firmy Imex Group.

Celý článek zde.

Prohlížení kamerových záznamů trvalo NCOZ a Policii celých 7 let a po skandálu s Novičokem v roce 2018 jim trvalo 3 roky rozeznat na kamerách proslavené obličeje ruského Pata a Mata?

Jak tedy vidíte, samotný pronájemce skladů nezná a nikdy neslyšel o nějakých dvou lidech s ruskojazyčnými jmény, kteří by se objevili v areálu a uvnitř skladů IMEX Group, protože firma by o tom přece logicky musela vědět. Jediné, co je známo, je návštěva majitele IMEX Group v předvečer prvního výbuchu, při kterém zahynuli dva zaměstnanci.

Jak je možné, že po 7 letech, v době bezpečnostní krize na východě Ukrajiny, v době zvažovaného přizvání Rosatomu k dostavbě Dukovan, v době odvolání českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka z funkce, těsně poté, co Lubomír Zaorálek odmítl po Petříčkovi tuto funkci převzít, a poté, co minulý týden Jan Hamáček oznámil, že poletí do Moskvy kvůli Sputniku a nakonec si to rozmyslel, se najednou objevují informace o dvou známých ruských agentech proslavených ze Skripalovy kauzy?

Andrej Babiš a Václav Moravec v roce 2014

Proč zástupci IMEX Group nikdy o těchto dvou agentech a jejich jménech neslyšeli, a proč v rozhodném období firma registrovala jen jednu objednanou návštěvu skladů, která se ale nakonec neuskutečnila? A proč se měli ruští agenti chtít zbavit zásilky zbraní pro Ukrajinu, když ta zásilka podle zastupitelů IMEX Group mířila do Bulharska? Odkdy se legální zásilky zbraní z ČR vozí na Ukrajinu oklikou přes Balkán a Bulharsko?

Co to má znamenat? Znamená to, že Armáda ČR a její vojáci zajišťující ostrahu vpustili do areálu a do skladů firmy IMEX Group, bez jejího vědomí, dva ruské agenty? Opravdu si někdo myslí, že by vojenská hlídka pustila do skladů návštěvu, která není společností IMEX Group nahlášena?

Zpravodajská hra nevalné úrovně se zásadními chybami scénáře a režie. Přesto přišla podpora vládě ČR od amerického velvyslanectví v Praze

Proč časopis Respekt neposkytl prostor pro vyjádření zástupcům IMEX Group, tedy minimálně právnímu zástupci, jehož svědectví doslova dokonale vyvrací důvěryhodnost sobotní tiské konference na vládě, protože příběh se nemohl odehrát tak, jak uvádí vláda ČR, Respekt, nebo kdokoliv další, kdo je autorem této nebezpečné zpravodajské hry, která má mnoho trhlin, které lze snadno zviditelnit a celou maskírovku tím dokonale a rychle odhalit?

Zpráva amerického velvyslanectví v Praze na Twitteru české vládě za odhalení ruských agentů potom pouze dokresluje celou situaci, odkud vítr fouká. Znovu je potřeba říct, že v dnešní době Deep Fake technologií je možné vytvořit video klidně s kýmkoliv, jak vstupuje do dveří vykřičeného domu, a tím potom dotyčnou osobu zdiskreditovat.

Prostředky grafických manipulací a tzv. CGI úprav videa jsou prakticky neomezené, takže i kdyby existovalo video s oběma agenty a jejich tvářemi, tak to nemůže být bráno za důkaz, protože to odporuje logice, jak by se tam do těch skladů mohli dostat, když areál střeží Armáda ČR (VTÚ) a dovnitř se dostanou jen dopředu oznámení hosté a návštěvníci, přičemž společnost IMEX Group žádné takové dvě osoby s ruskými jmény nepozvala, nezná je a v jejich skladech se tudíž nikdy nemohly tyto osoby nacházet.

To jsou fakta, pouze holá fakta. A kdokoliv je bude chtít vyvrátit, bude muset vysvětlit, jak se tam ti dva agenti dostali s pomocí ozbrojené ostrahy AČR, která hlídá areál, a současně bez pomoci pronájemce skladů, společnosti IMEX Group, která o žádné takové návštěvě neví. Tento článek spolu s videem jsme přeložili do ruštiny a poslali ruským médiím. Tyto faktické rozpory v oficiálním narativu totiž budou zajímat především ruskou veřejnost.

Zdroj: 1

loading...