Rozemletý starý chléb plný toxinů v nově upečeném. Ano i tento hnus v Čechách jíme

single-image

Kvalita potravin v Česku se zhoršuje kvůli předpisům Evropské unie. Upozorňuje na to předseda strany SPD Tomio Okamura na své facebookové stránce. Přičemž se to tyká jak domácích výrobků, tak potravin dovážených ze sousedních zemí, kterým politik říká „biologický odpad“. V příspěvku uvádí nechutné příklady současného stavu potravinářského průmyslu v ČR.

„Brusel tím vypustil hydru, kterou se již nikdy nepodařilo zkrotit,“ míní Okamura a vysvětluje: „odstranění kontrolovatelných norem umožnilo velkým firmám masivní podvádění zákazníků, které jim přinášelo obrovské zisky. Z velkých firem se staly obří nadnárodní korporace, které postupně vytlačily z trhu řadu menších výrobců.“

Protivnou fotografii těchto potravin politik dodává na konci příspěvku. V textu uvádí takové příklady nekvalitních, a dokonce i nebezpečných potravin, jako jsou „bezmasé špekáčky“ vyráběné koncernem Agrofert a takzvaný „recyklovaný chléb“, na jehož nebezpečnost pro zdraví upozornilo Sdružení na ochranu spotřebitele společně s časopisem dTest. To znamená, že neprodaný starý tvrdý chleba je vrácen do pekáren, rozemlet a znovu přidán do těsta.

„Při laboratorních měřeních bylo zjištěno, že chléb vyrobený recyklací obsahuje plísně a toxiny, které jsou zdraví nebezpečné. Nikdo však nebyl potrestán. Podle státního zastupitelství nedošlo k porušení zákona. Norma ČSN 561001, která takové pro strávníky nebezpečné praktiky zakazovala, již tou dobou nebyla závazná,“ uvádí lídr SPD.

loading...
1 Komentář
  1. Eva Miňová 5 roky ago

    Proto taky chleba nejím a spousty jiných potravin protože to se vážně nedá jíst bohužel Eva M

Komentáře jsou uzamčeny