Piráti propagují drogy mezi mladými, my je pak musíme léčit, líčí lékař

single-image

Redaktoři zpravodajského portálu Parlamentní listy promluvili s českým lékařem, který se zabývá léčbou lidí závislých na omamných látkách. (Foto: Pixabay)

Dotyčný lékař souhlasil s poskytnutím unikátního svědectví, který se týká současné situace v nemocnicích, kde se starají o psychicky nemocné. Podle jeh slov počet narkomanů neustále roste.

Sobotní incident v Teplicích, když v sanitce po policejním zákroku zemřel mladý Rom, který se nacházel pod vlivem drog, rozpoutal další diskuze o policejní brutalitě a zároveň o problému zvýšeného počtu lidí závislých na návykových látkách. Předběžné výsledky pitvy přitom ukázaly, že smrt muže romského původu nebyla nijak spojená se zákrokem policistů, ale byla způsobená příliš vysokou dávkou drogy, kterou dotyčný užil.

Jeden z lékařů, který poskytl anonymní komentář redaktorům Parlamentních listů, poznamenal, že konzumace drog se stává čím dál větším problémem v České republice. Jak uvedl dotyčný, momentálně v jeho nemocnici převládá počet osob závislých na drogách ve srovnání s psychicky nemocnými pacienty.

„Mě by jen zajímalo, co přesně dělá protidrogová policie, jelikož počty lidí, které nám vozí, rostou. Dříve šlo například o třetinu narkomanů, kteří potřebovali akutní psychiatrickou pomoc, zbylé dvě třetiny tvořily skupiny lidí s psychickým onemocněním. Teď se poměr obrátil. Jestli je někdo, kdo dominuje, je to obvykle zdrogovaný muž. Agresivní,“ uvádí lékař.

Jedním z důvodů zhoršení situace podle lékaře je dostupnost drog a absence náležité protidrogové kampaně. Místo toho, aby politici bránili obchodování omamnými látkami, někteří z nich vyzývají k částečné legalizace černého trhu s drogami.

„Protidrogová policie, národní plán boje proti drogám, nic takového nevidím. Vidím Piráty v čele průvodu za marihuanu, ti mladíci nechápou, kolik lidí třeba v Bohnicích končí právě se závislostí na této látce. Nechápou, v jakém jsou stavu, dělá se mi z toho mdlo,“ říká narovinu dotyčný.

Český lékař okomentoval také případ mladého narkomana, který zemřel v Teplicích. Podle jeho slov lidé v takovém stavu vidí docela často, projevují totiž velkou agresi a nevnímají realitu. Nejlepším řešením je vyhýbat se takovým lidem, pokud je potkáte na ulici. „Smutné je, že místo toho, abychom pomáhali lidem, kteří za své psychické onemocnění nemohou, věnujeme se lidem, kteří si své problémy vyvolali sami a zcela dobrovolně,” dodal poznámku ke své současné pracovní činnosti.

Zdroj: 1

loading...