Muslimům z Libně prodal exekutor mešitu kvůli dluhu. Píšou o pomoc Babišovi

single-image

Komunita muslimů z pražské Libně odmítla opustit budovu své modlitebny a kulturního centra, kterou jim v dražbě kvůli dvacetitisícovému dluhu prodal exekutor. Odvolali se k Nejvyššímu soudu a o pomoc prosí politické představitele včetně premiéra Andreje Babiše.

Loading...

Exekutor jim jej navíc prodal takřka pod nosem. Dlužnou částku ve výši 35 tisíc korun totiž muslimové zaplatili až poté, co objekt v exekuční dražbě vydražil jistý právník Jan Myška (buď kupec sám nebo advokát zastupující investora) za částku zhruba 10 milionů korun. Sám Myška, kterého jsme v minulosti kontaktovali, se k případu odmítá vyjadřovat.

„Objekt jsme měli vyklidit do prvního srpna, dražitel pak prodloužil termín do šestého a nakonec nám dal lhůtu do konce srpna,“ sdělil naší redakci Bader Eknaifith. „My objekt ale neopustíme,“ dodal.

Co se muslimům nelíbí? Ve svém dovolání k Nejvyššímu soudu muslimové napadají zejména to, že kvůli dluhu v řádu desítek tisíc exekutor přistoupil k prodeji a zpeněžení mnohonásobně dražší nemovitosti.

„Lze plně akceptovat, že soudní exekutor zajistí nemovitost exekutorským zástavním právem, to je postup správný,“ píše právní zástupce muslimů v textu dovolání, který máme k dispozici.

„Nelze však akceptovat, že přistoupí k prodeji nemovitosti, která cenou cca 400krát převyšuje výši pohledávky, když výše pohledávky v absolutní výši dosahuje jen několika desítek tisíc,“ stojí v textu dovolání, který má naše redakce k dispozici. Pohledávka podle dovolání mohla být uhrazena i „jiným způsobem výkonu rozhodnutí, když dluh odpovídá ceně například lepšího mobilního telefonu či osobního počítače“, stojí v odůvodnění dále.

Muslimové navíc sepsali i dopis, ve kterém prosí o pomoc politické představitele, konkrétně předsedu vlády Andreje Babiše, ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, ministra vnitra Jana Hamáčka a ombudsmanku Annu Šabatovou.

Zdroj: 1

Loading...
loading...