Hloupí Češi, nebo sami Slováci, jsou odpovědni za vraždu Kuciaka, řekl italský novinář

single-image

Policie stále nedokázala zjistit, kdo stojí za vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka. Investigativní novinář z Itálie Antonio Papaleo však tvrdí, že za činem by mohli stát hloupí Češi, případně sami Slováci.

„Tušil jsem již dříve, že na slovenské novináře, kteří pracují na nějakých velkých kauzách, mohou být spáchány útoky, ale takovou brutální popravu jsem opravdu nečekal. Úplně mě dorazil fakt, že nebyl zabit jen Jan, ale i jeho snoubenka Martina,“ řekl novinář v rozhovoru pro slovenský portál Topky a uvedl, že znal zavražděného Kuciaka jako statečného kolegu, který si uvědomoval rizika jeho práce.

„V Itálii působí několik velkých kriminálních organizací. Většina lidí si mafii představuje tak, jak bývá zobrazována v hollywoodských filmech, jako nějaký sicilský syndikát, který kromě Itálie působí zejména ve Spojených státech. Díky tomu, že se o ní dosud příliš nemluvilo a rovněž díky nečinnosti italské policie, ale nabývá stále větší vliv právě kalábrijská Ndrangheta. Ta kontroluje 90 procent světové produkce kokainu, který se pašuje i do Evropy,“ dodal.

Ital uvádí, že k vraždě Kuciaka došlo kvůli jeho práci. Ján prý nejspíše odhalil nějaké informace, které byly pro někoho nebezpečné.

„Podle mě si najal nějaké hloupé Slováky nebo Čechy a ti vraždu provedli,“ řekl Papaleo.

Ján Kuciak byl se svojí manželkou zavražděn na konci února 2018, na Slovensku to vyvolalo velké politické změny a nespokojenost obyvatelstva.

loading...