Rusko ovlivňuje počasí nad USA, poslali na nás sněhovou bouři, tvrdí CIA

single-image

Washington – Americká zpravodajská služba CIA se obává, že za sněhové bouře a klimatické změny nad Spojenými státy může Rusko, případně Severní Korea. Vedení CIA podle listu Daily Mail vyjádřilo domněnku, že se nepřátelské národy snaží manipulovat s počasím a klimatem.

Loading...

Na obavy americké zpravodajské služby upozornil profesor univerzity Rutgersa Alan Robock, který tvrdí, že měl záhadný telefonát týkající se dotazů na ovlivňování počasí. „Odborníci pracujících pro CIA mi zavolali a řekli, že by chtěli vědět, jestli vím o někom, kdo by dokázal ovládat počasí na celém světě,“ uvedl.

„Rovněž se tázali, zda by někdo dokázal zjistit, pokud budou oni sami kontrolovat počasí,“ prozradil Robock, který se specializuje zkoumání manipulace počasí jako na způsob boje proti změnám klimatu. Volajícím podle svých slov odpověděl, že všechny velké pokusy o ovlivňování počasí by byly vcelku dobře rozpoznatelné.

Robock nepopírá, že k podobným pokusům jž dříve v minulosti docházelo. Americké asociaci pro rozvoj vědy na výroční konferenci v San Jose přednesl výsledky svého bádání, podle kterých docházelo k manipulaci s počasím například během války ve Vietnamu. Rovněž uvedl, že Spojené státy ovlivňovaly počasí nad Kubou, aby „vytvořily silný déšť, který ničil úrodu cukrové třtiny“.

„Myslím si, že výzkumy týkající se ovlivňování počasí musí být veřejné a mezinárodní, aby nemohlo dojtít k jejich zneužití k nepřátelským účelům,“ uvedl profesor, který na otázku, jak se při záhadném telefonátu z CIA cítil, odvětil: „Vystrašeně.“

Dodal, že CIA je hlavním sponzorem Národní akademie věd a obává se, že z tohoto spojení může vzniknout něco, co nikdo nedokáže udržet pod kontrolou. „Napětí, které vznikne na základě jakéhokoli vměšování se do klimatických pochodů, by mohlo přerůst do takové míry, že skončí totální válkou,“ obává se profesor.

Zdroj: 1

Loading...
loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.