Řecku došla trpělivost s uprchlíky. Tohle se jim líbit nebude

single-image

Řecko posílí kontroly na hranicích a uprchlíky z přeplněných táborů na ostrovech začne přesouvat na pevninu. Na dnešním krizovém zasedání o tom rozhodla bezpečnostní rada státu, uvedla agentura Reuters.

Loading...

Vláda tak reagovala na narůstající počet migrantů, kteří nyní připlouvají z Turecka na řecké ostrovy. Ve čtvrtek jich bylo 650, což je nejvyšší počet za jeden den za poslední tři roky.

Jednání bezpečnostní rady státu, kterému předsedal premiér Kyriakos Mitsotakis, trvalo několik hodin. Podle serveru ekathimerini.com rada přijala celkem sedm opatření, jak současnou situaci řešit.

Jedním z kroků je například urychlení deportací odmítnutých žadatelů o azyl s tím, že nebudou mít právo na odvolání. Výrazně by se měla rovněž zvýšit ostraha hranic, s tím řecké pobřežní stráži pomůže Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) a síly NATO.

Jak po jednání uvedl vládní mluvčí, rada rozhodla také o opětovném shledání 116 nezletilých, kteří přicestovali bez doprovodu a nyní se nacházejí v řeckých táborech, s jejich rodinami v jiných zemích Evropské unie.

Zdroj: 1

Loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.