Němci mají migrantů dost, policie má plné ruce práce

single-image

Protest proti uprchlíkům demonstrují obyvatelé Německa velice agresivním způsobem. Běženci mnohdy čelí na jejich území mnoha agresivním útokům, kterými chtějí tamní obyvatelé uprchlíky vypudit.

Loading...

Slovní i fyzické násilí, žhářské útoky a mnoho dalších. To vše musejí snášet běženci, kteří přišli do Německa většinou ze Sýrie. Ačkoliv jsou pro ně tyto podmínky daleko přijatelnější než pobyt v jejich domovském státě, který je uprostřed války, jednání ze strany místních je vůči nim přinejmenším nedůstojné.

Podle německého ministerstva vnitra bylo nahlášeno už 609 napadení, která se zaměřovala na uprchlická střediska, pomocné organizace i na samotné uprchlíky včetně sedmi dětí. V německé spolkové zemi Braniborsko zaznamenala policie už čtvrtý rozsáhlý útok a 160 trestných činů páchaných s úmyslem ublížit běžencům či žadatelům o azyl.

Od roku 2015 přijalo Německo celkem 1,4 milionu uprchlíků nejčastěji ze Sýrie a Iráku. Podle studie ale země vykazuje čím dál víc nepřátelské postoje vůči přistěhovalcům, muslimské komunitě a dalším menšinám, jako jsou Romové.

Zpráva kompetenčního centra pro pravicový extremismus a demokracii dokládá, že má každý třetí Němec obavy z toho, že k nim lidi přicházejí pouze za účelem využití jejich sociálního systému. Možnost útoku na přistěhovalce je v Německu až desetkrát vyšší, než potencionální útok na původní obyvatele.

Jeden ze zdrojů dále uvádí, že měla být ve východoněmecké Saské Kamenici vytvořena organizace, která byla zaměřena přímo na plánování útoků zaměřených na přistěhovalce. Úřad kriminální policie odhalil i chatové zprávy, ve kterých členové krajně pravicové strany připravovali teroristický útok. Píše o tom turecký server Daily Sabah.

Zdroj: 1

Loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.