Každá třetí žena je zneužívána muslimem, tvrdí novinářka

single-image

V muslimských zemích je násilí na ženách rozšířenější více, než by se mohlo zdát. Podle novinářky Biny Shahové je vlastním mužem zneužívána každá třetí žena. Tvrdí však, že za to nemůže islám jako takový.

Loading...

Násilí na ženách je globálním problémem, se kterým bojuje celý svět. Podle novinářky je ale mnohem rozšířenější v muslimských zemích, kde je emancipace žen ve společnosti mnohem složitější, než například v západních zemích.

Pákistánská novinářka se domnívá, že tento problém není způsoben islámem, ale tím, že sama patriarchální společnost zneužívá náboženství k utlačování žen. Uvedla to v článku pro Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Příkladem může být Saúdské Arábie, kde do roku 2018 nesměly ženy řídit auto. Až po revoluci tamních feministek, která se neobešla bez zásahů policie, úřady povolily.

Mnoho zemí s muslimským obyvatelstvem ale podobné zákazy nemá, přesto v nich většinově platí pravidlo o zahalování se, což prý západ nechápe. Ženy ale zůstávají zahalené i tam, kde to není vyžadováno, navzdory tomu, že nemusí.

Podle novinářky je to proto, že se ženy nosící burku a nikáb naučily cítit bezpečněji, když jsou zahalené. Vyvarují se tím případným útokům ze strany mužů, které často bývají sváděny na ně samotné s tím, že si za ně mohou samy.

Ženy z muslimských zemí se ale mnohdy shodují v tom, že problémem není náboženství, nýbrž společnost. Novinářka také upozorňuje, že násilí na ženách je v muslimských zemích pácháno mnohem častěji, než jinde.

Zatímco pod rukama muslimů se s násilím setká polovina žen, v nemuslimských je to jen pětina. Znásilnění ze strany manžela zažilo v muslimských zemích 38 procent žen, v ostatních zemích jen 13 procent.

Zdroj:  1

Loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.