Sněmovna podpořila návrh na zdanění náhrad církvím. Kalousek a Benda vybuchli

single-image

Praha – Sněmovna dnes v úvodním kolem podpořila návrh KSČM, podle kterého stát bude zdaňovat peněžité náhrady, které posílá každoročně církvím za majetek nevydaný v restitucích. Proti byli lidovci, TOP 09 a ODS.

Komunisté uvádějí, že stát by mohl získat každoročně zpět zhruba 380 milionů korun z přibližně dvou miliard korun, které církvím posílá. Za celou dobu vyplácení náhrad by šlo podle nich asi o 11 miliard korun.

Poslanec KSČM Vladimír Koníček tvrdí, že hodnota nevráceného majetku byla výrazně nadhodnocená a církve navíc podávají v případě některých nemovitostí žaloby na určení vlastnictví. Uvedl, že novela ve skutečnosti není o zdanění náhrad, ale o tom, že se ruší jejich osvobození od daně.

„Náhrada není příjem. Zdaňovat náhradu daní z příjmu je naprosto protismyslné a mimo zákon,“ prohlásil předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Připomněl, že stát na základě restitučního zákona podepsal s církvemi smlouvy, které jsou nedotknutelné. Za ohavnost označil Kalousek to, že vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi předlohu KSČM podpořila, ač si je vědoma možného sporu u Ústavního soudu.

Zdroj: 1

Loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.