Ondráček se naštval na ČT: Jděte do h*jzlu, vy komedianti!

single-image

Kauza Čapí hnízdo budí vášně už několik let. Když dozorový státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil právní názor na tento případ, v níž čelí návrhu na podání obžaloby i premiér Andrej Babiš (ANO), ozvala se řada politiků, kteří se dožadují vysvětlení. Ostře zareagoval i poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Loading...

Opoziční politici respektují rozhodnutí státního zástupce Šarocha v případu Čapí hnízdo, vyčkávají ale na podrobnější informace. O problému v pořadu Události, komentáře v České televizi debatovali i zástupci všech parlamentních stran.

Veřejnoprávní televize se případu věnovala kontinuálně celý den. To, jak informovala o Babišovi a celé kauze, se ale nelíbí komunistovi Ondráčkovi. „Koukám na ČT 24 a nestačím se divit co se kolem zastavení tr. stíhání předsedy vlády Andreje Babiše děje a co média a právníci různých profesi předvádí,“ vysmál se ČT poslanec.

Zaujala jej i redaktorka z pořadu Reportéři ČT Jana Neumannová. „Ta mluví jak soudce že Švejka. Už jen čekám, kdy řekne: přiveďte odsouzeného. Škoda, že jsem žádného pisálka ani státního zástupce takto neslyšel mluvit, když jsem stíhal prezidenta NKÚ. To všichni drželi hubu a jiní mi dokonce říkali, abych neblbnul, nezahajoval to a pak raději zastavil. Jděte do h*jzlu, vy komedianti!!!“ vzkázal všem Ondráček.

Poslanec narážel na dobu, kdy u Policie ČR působil jako vyšetřovatel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality- V té době vedl mimo jiné vyšetřování kauzy Opencard či záležitosti týkající se prezidenta NKÚ Františka Dohnala.

Dohnal v roce 2010 odmítl poskytnout poslancům podklady pro audit hospodaření NKÚ, za což byl obžalován a nakonec odsouzen za trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby. Odvolací soud pak v roce 2012 rozsudek potvrdil, takže přestal splňovat předpoklad bezúhonnosti pro zastávání této funkce

Zdroj: 1

Loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.