Konec svobody slova v Česku? Přirovnala migranty k rostlinám a teď ji vyšetřuje policie

single-image

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. ČTK vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Jméno vyšetřované ženy však neřekla.

Loading...

Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,“ napsala letos v lednu Maříková na svém facebookovém profilu.

Krejčí ČTK oznámila, že policisté konají úkony v souladu s trestním řádem. „V současné době se nebudeme vyjadřovat o jaké úkony se jedná a jaké máme v plánu.“

Zdravotní sestra Maříková byla zvolena do Sněmovny za Stranu přímé demokracie Tomia Okamury v říjnu 2017. Ke zprávě ministerstva vnitra na sociální sítí dnes napsala: „Nenávist šíří ministr vnitra Hamáček. Omezuje lidem svobodu slova. Některá vyjádření jsou na sociálních sítích blokováni. Lidé jsou stíháni policií za svůj názor, čímž je popíraná Ústava.“

Loading...

Podělte se o svůj názor

Your email address will not be published.